Система OpenGTS є відкритою системою моніторингу місцезнаходження рухомих об’єктів. Вона дозволяє реєструвати дані від рухомих одиниць на основі отримання інформації, як від звичайних засобів позиціонування у просторі, наприклад, стільникових телефонів, смартфонів або GPS-приймачів, а також й від спеціального устаткування. Слід відзначити, що відповідне обладнання повинно мати програмне забезпечення сумісне із OpenGTS або для підтримки спеціалізованого обладнання слід розробити серверну частину для рішення завдань «клієнт-серверної» взаємодії. Однак, завдяки відкритій архітектурі та наявності підтримки багатьох бортових систем збору даних впровадження OpenGTS до промислової експлуатації може бути здійснено у найкоротший термін.
Доступ до веб-інтерфейсу серверної частини OpenGTS здійснюється на основі поділу повноважень між «account» – групами користувачів та «users» – користувачами. Кожен користувач у кожній групі повинен мати свій унікальний пароль доступу. Для кожного користувача можна визначити кількість трекерів – tracking devices (бортових пристроїв, що вбудовуються до транспортної одиниці), що будуть доступні для відбиття даних на карті або фігурувати у звітах.
Натисніть на рисунок для збільшення
Після входу до системи, в залежності від повноважень користувача та настроювань адміністратора, буде відкрито або головне меню системи або вкладка з відбиттям карт, або вкладка зі звітами. Головне меню OpenGTS фактично відбиває всі можливості роботи із системою. Певним чином головне меню виконує дублюючу функцію та пояснює скорочені значення вкладок («Головна», «Карти», «Звіти» та «Адміністрування»).
Натисніть на рисунок для збільшення
Основним режимом роботи із системою OpenGTS є взаємодія із підсистемою відбиття картографічних даних (вкладка «Карти»). У цьому режимі доступне два варіанти відбиття даних трекерів: автомобіль на карті та група трекерів на карті. У першому варіанті – це відбиття маршруту транспортного засобу. На маршруті позначками вказані місця прив’язки до даних. При виборі цих позначок мишкою відображається текстове поле із детальним описом точки. У разі вибору режиму «Показати детальну інформацію» у вікні браузера буде доступний ще й табличний опис маршруту із бази даних проїздів.
Натисніть на рисунок для збільшення
У правій частині вікна відбиття картографічних даних можна обрати необхідний проміжок часу, відповідно для котрого буде сформовано маршрут. Таким чином, при відкритті карти спочатку будуть відкриті дані на стан останнього дня роботи трекеру транспортного засобу, а у разі потреби – завжди можна переглянути ретроспективні дані. У разі вибору позначки зі стрілкою «Траса», буде у автоматичному режимі відбуватися демонстрація проїзду за обраним маршрутом. Слід відзначити, що звичайно у полі «Адреса» відбивається поточна адреса де знаходиться транспортний засіб, однак, у наведеному прикладі це поле було залучено для відбиття додаткових даних (первинні дані від давача прискорень).
Натисніть на рисунок для збільшення
У режимі відбиття карти – «Група трекерів» можна переглянути останні дані від різних транспортних засобів, що знаходяться на маршрутах. У всіх режимах робот із картами доступна функція виміру відстані між двома точками. Для цього слід натиснути на першу точку лівою клавішею мишки та при цьому утримувати натиснуту кнопку «Ctrl», потім слід перенести курсор до другої точки.
Натисніть на рисунок для збільшення
Для формування звіту щодо визначеного маршруту рухомої одиниці слід перейти до розділу «Звіти». Формування звітів здійснюється відповідно до шаблонів, що встановлюються та конфігуруються на етапі розгортання системи OpenGTS. Шаблони звітів можна змінити тільки у режимі редагування вихідних кодів системи. Найбільш корисні звіти, наприклад, – відбиття таблиць за маршрутами (у цьому режимі можна вивести додаткове вікно карти поруч із звітними даними), а також звіти щодо роботи водіїв, наприклад, перевищення швидкості. Всі звіти доступні як у вікні браузера, так і у вигляді файлу у форматах: CSV та XML.
Натисніть на рисунок для збільшення
У режимі адміністрування можна редагувати параметри користувачів, вказувати їх повноваження та можливість роботи із визначеними групами трекерів. Також режим «Адміністрування» дозволяє додати новий трекер (транспортну одиницю (автомобіль), що обладнана вимірювальним обладнанням), а також згрупувати трекери між собою. Слід бути уважними при наданні ідентифікатору трекеру (Unique ID), яке повинно бути унікальним у системі.
Натисніть на рисунок для збільшення
Режим «Адміністрування» має засоби редагування географічних зон. Такі області можна визначати кругом або багатокутником та надавати їм ім’я. У роботі системи геозони можуть бути застосовані для визначення входу або виходу рухомої одиниці із позначеної області.
Таким чином, система OpenGTS є достатньо гнучкою для застосування у різних галузях де є необхідним визначення та/чи спостереження за автотранспортними засобами та формування відповідних звітів за динамікою роботи системи геопозиціонування.
Посилання: Офіційна документація OpenGTS